Sık Sorulan Sorular

Merak Ettikleriniz

Aaro’ya Hızlı Geçiş 

 

Aaro'yu Ücretsiz Olarak Kullanmaya Nasıl Başlayabilirim?
 • Ücretsiz Kaydol ‘a tıklayıp, istenen bilgileri giriniz.
 • Cep telefonunuza gelen SMS doğrulama kodunu girin.
 • Online muhasebe programınız hazır…
 • Aaro’yu 1 ay boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
Aaro'yu internet olmadan kullanabilir miyim?

Aaro web tabanlı bir muhasebe programıdır.

Aaro hesabınıza giriş yapabilmeniz için internet gerekmektedir.

İnternet olan her platformdan (Bilgisayar[Windows/Linux], Tablet, Cep Telefonu)  Aaro’yu kullanabilirsiniz.

Bilgisayarıma herhangi bir yazılım veya program kurmam gerekiyor mu?

Aaro kurulum gerektirmez. Chrome, Firefox gibi modern tarayıcılardan giriş yapılarak kullanılır.

Aaro'yu sadece fatura kesme ve yazdırma için kullanabilir miyim?

Evet. Aaro’yu sadece fatura programı olarak kullanabilirsiniz. Müşterilere ait detayları girmeden yalnızca müşteri ismini yazarak hızlı bir şekilde cari ve stok kaydı yapabilirsiniz. Yakın zamanda eklenen satış faturası oluşturma sayfası ile tüm fatura satırlarını pratik bir şekilde ekleyebilirsiniz.  Aaro ile fatura oluşturmak hızlı ve kolaydır.

Birden fazla fatura şablonu tasarlayabilir miyim?

Evet. Dilediğiniz kadar fatura tasarlayabilirsiniz. Tekli, İkili, Üçlü fatura tasarımları veya A4 , A5 ebatlarında dilediğiniz kadar fatura tasarımı kaydedebilirsiniz. Faturayı oluşturduktan sonra çıktı olarak almak istediğiniz tasarımı seçip yazdırabilirsiniz.

Program Hakkında

 

Aaro Ön Muhasebe Programı mı? - Genel Muhasebe Programı mı?

Genel muhasebe modülü bulunmaktadır.

Böylece Tahsil, Tediye ve Mahsup fişlerini girebilirsiniz.

Yevmiye Defteri, Muavin Mizanı, Kebir Mizanı, BA/BS Mutabakat Formu başta olmak üzere birçok mali tablo ve defter dökümünü alabilirsiniz.

Aaro'nun diğer muhasebe programlarından farkı nedir?

Aaro, şirketlerin muhasebe işlemlerini ve yönetim operasyonlarını yürüten web tabanlı bir muhasebe programıdır.

Aaro’nun standart muhasebe programlarından farkı:

 • Aaro web tabanlı bir muhasebe programıdır. Kurulum gerektirmez. 3 dakikada kaydolup kolay bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Aaro, ister tek kullanıcılı veya ister farklı adreslerde, çok kullanıcısı olan şirketler için uygundur.
 • Aaro, basit arayüzü sayesinde, mobil cihazlar (Tablet,Cep Telefonu) aracılığıyla da kullanılabilir.
 • Aaro, ön muhasebe programından daha fazlasıdır. Aaro ile genel muhasebe kayıtlarınızı, yevmiye fişlerinizi oluşturabilirsiniz.
 • Üretim modülü mevcuttur. Üretim Reçetesi, İş Emri oluşturabilir, haftalık aylık olarak üretim planlama yapabilir, detaylı rapor alabilir, kar zarar analizleri yapabilirsiniz.
 • Aaro’da bulunan Süreç Yönetimi özelliği sayesinde, dilediğiniz işlemleri, dilediğiniz kullanıcıların onayına sunarak, yetkili birimin onayı olmadan sürecin tamamlanmasını engelleyebilirsiniz. Böylece şirketinizi kurumsal bir yapıya kavuşturursunuz.
Yardıma ihtiyacım olduğunda nasıl destek alabilirim?

Teknik Destek ekibimiz  Aaro kullanımınız süresince uzaktan masaüstü/telefon veya yerinde destek hizmetiyle her zaman yanınızdadır. destek@aaro.com.tr adresine e-posta göndererek, program üzerinden destek talebinde bulunarak ya da hafta içi saat 08.00 – 18.30 arası 0312 911 22 76 numaralı telefonu arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Aaro da muhasebe kayıtlarımı nasıl tutabilirim?

Aaro firmanızın muhasebe ve finansal ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiş bir programdır. Aaro’nun amacı bütün verilerinizi güvenli bir şekilde yönetmenizi sağlayarak hem zamandan hem iş yükünden tasarruf etmenize katkıda bulunmaktır.

 

Üretim Reçetesi Nasıl Hazırlanır?

Üretim takibi yapmak isteyen bir şirket, üretim reçetelerini hazırlayarak süreci başlatmalıdır.

Üretim takibi yapılacak olan tüm mamüller için;

 • Kullanılacak olan hammaddelerin , miktar veya oran olarak tespit edilmesi
 • Hammaddelerin hangi operasyonlardan geçeceği
 • Operasyonlara ait makinaların tespiti ve ilişkilendirilmesi
 • Bir operasyonda kaç personelin çalışacağı
 • Ortalama işçilik-saat maliyetinin belirlenmesi
 • Ana mamül ile birlikte üretilecek olan yan mamüllerin veya hurda miktarının belirlenmesi

gerekmektedir.

 

Üretim Planlama Nasıl Yapılır?
 • Mevcut siparişler ve gelecek sipariş tahminleri,
 • Mevcut makina ve işgücü kapasiteleri 
 • Mevcut stok durumu ve kritik stok sınırları

göz önünde bulundurularak , hangi ürünün ne zaman üretilece vb üretim faaliyetlerinin organize edilmesidir. Fabrikanız için üretim planlama süreçlerini Aaro Üretim Planlama Yazılımı ile takip edebilirsiniz.

Genel

 

KDV%18'den KDV%20'ye Geçiş Nasıl Yapılır?

Stok kartı içerisinde yer alan vergi oranları bölümünden KDV%18 kartı açılarak Vergi Oran kodu ve adı KDV%20 olarak değiştirilir.Ayrıca alış ve satış KDV oranı da 18 yazan kısımlara 20 yazılarak güncellenir.Youtube kanalımızda yer alan videomuzda uygulamalı olarak izleyip sisteminizdeki vergi oranlarını güncelleyebilirsiniz.KDV oranlarındaki değişikliği nasıl yapacağınıza dair videoya bu linkten ulaşabilirsiniz.

 

e-Arşiv fatura nasıl iptal edilir?

Satış faturası hareketinin yevmiye fişine gidilerek onayını ve kilidini kaldır seçeneği ile muhasebeleştirilmesi iptal edilir, harekete giderek sağ alt köşede e-arşiv iptal seçeneğiyle iptal edilir.(bu hareketi yapabilmesi için e-arşiv iptal yetkisi ve satış faturası iptal yetkisinin açık olması gerekir)

İhraç kayıtlı e-arşiv fatura nasıl kesilir?

Normal satış faturası kaydı girilip fatura tamamlandıktan sonra e-arşiv fatura gönder seçeneğine tıklanır sonrasında karşımıza gelen ihraç kayıtlı seçeneği seçilerek fatura gönderilir.

Kdv'den muaf fatura nasıl kesilir?

Ayarlar modül sayfası yetki alt listesi bölümünden Yeni Yetki Alt Ekle diyerek çıkan ekranda AltProgramID kısmına “Genel – DekontFatura_KDVdenMuafYapabilir” yetkisi seçilerek okuma, ekleme, silme, düzenleme aktif edilerek kaydedilir.

e-Fatura Kontörlerini ne zamana kadar kullanmam gerekir?

Kullanılmayan kontörler bir sonraki yıla devretmektedir.

Kontörlerin kullanım süresi 36 aydır.

Belirtilen fiyatlara, 10 yıl saklama bedeli dahil mi?

Evet. Sistemden geçen tüm başarılı faturalar anlaşmalı e-dönüşüm entegratörümüze ait sistemlerde 10 yıl süre ile ücretsiz olarak arşivlenmektedir

e-Fatura / e-Arşiv nedir?

e-Fatura, kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahip, dijital ortamda hazırlanan bir fatura çeşididir. Fatura gönderme, alma, saklama, görüntüleme işlemlerinin elektronik ortamda yapılmasını sağlayan bir sistemdir.

e-Fatura ve e-Arşiv fatura türleri, GİB tarafından yönetilen elektronik fatura sistemi altında bulunan iki fatura türüdür.

e-Fatura mükellefi olan bir şirket e-fatura mükellefi olan müşterisine e-fatura sistemi üzerinden fatura kesmek zorundadır. 

e-Arşiv mükellefi olan bir şirket: (Her e-Arşiv mükellefi , aynı zamanda e-fatura mükellefi olduğundan dolayı) 

 • e-Fatura mükellefi olan müşterilerine –> e-Fatura,
 • e-fatura mükellefi olmayanlar müşterilerine –> e-Arşiv Fatura 

kapsamında fatura kesmek zorundadır.

3D Secure Güvenli Ödeme Nedir?

Kredi kartı ile ödeme işleminin, çalıntı vb durumlara tedbir olarak, SMS onayı ile gerçekleştirilmesidir. Kredi kartı kullanıcısı, ödeme yapmak istediği tarafa ait web sayfası üzerinden kredi kartı bilgilerini girer ve bankaya ait 3d onay kodunu gireceği ekrana yönlendirilir. Böylece bu işlemin, kredi kartı sahibi tarafından yaptığı ispatlanmış olur. 

Aaro ne kadar güvenli? Bilgilerimi başkaları görebilir mi?

Bizim için en önemli konuların başında bilgi güvenliği gelmektedir. Aaro ile kullanıcılar arasındaki tüm veriler bankacılık standartlarında SSL sertifikaları (256bit) ile şifrelenmektedir.

Verileriniz ISO9001 (Kalite Yönetimi) ve ISO27000 (Bilgi Güvenliği) sertifikalarına sahip verimerkezlerinde barındırılmnaktadır. Ayrıca günlük ve haftalık yedekler sürekli olarak alınmaktadır ve farklı lokasyonlarda saklanmaktadır.

Aaro hesabınızdaki veriler kesinlikle 3. şahıslarla paylaşılmamaktadır. Kullanıcının açık rızası olmadan, kişisel verilerin paylaşımı, mevcut yasalarımıza göre suç kabul edilmektedir.(Bkz: 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu)

Sanal Pos Entegrasyonu Nedir?

Şirketlerin, internet üzerinden sanal pos yardımıyla ödeme almasını ve bu ödemelerin muhasebe sistemi ile entegre olmasına sanal pos entegrasyonu denir.